Železnohorský region

Spojení varhan a saxofonů nadchlo zaplněný kostel sv. Bartoloměje

Uplynulá neděle byla ve znamení nejen parného letního počasí, ale i krásné hudby. Další z koncertů X. ročníku "Hudebního léta" v Heřmanově Městci přinesl netradiční nabídku. Koncert spojující varhany a saxofony. Nevšední umělecký zážitek připravili současný špičkový český varhaník Aleš Bárta a České saxofonové kvarteto.
Kostelem zněly jak skladby barokní tak i ukázky soudobé tvorby. Mimo jiné bylo uvedeno rozverné dílko "In furto est opus dolo" mladého (nar. 1972) skladatele Tomáše Hanzlíka pocházejícího z nedaleké Přelouče. Neméně zaujaly skladby J.S. Bacha či saxofonové úpravy České suity Antonína Dvořáka. Není divu, že si zcela téměř 190 posluchačů, kteří zcela zaplněnili kostel sv. Bartoloměje, vyžádalo přídavek v podobě melodií Enrio Moricconeho a Gioacchina Rossiniho.
Festival se tak přehoupnul do své druhé poloviny. Za 14 dní v neděli 3. srpna opět v 17 hodin jste zváni na koncert s názvem "Mládí par excellence". Vystoupí účastníci mezinárodních smyčcových kurzů prof. Milana Vítka z Litomyšle. Těšit se můžete na špičkové výkony houslistů a violistů ze Švédska, Jižní Koreje, USA i České republiky.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 23.07.2014 v 10:03 hodin
MAS Železnohorský region