Železnohorský region

SRPEN V ŽELEZNÝCH HORÁCH

Léto se nám pomalu převrací do své druhé poloviny, ale to neznamená, že by aktivity a akce po celých Železných horách ubraly snad na intenzitě a tyto krásné hory neměly svým příznivcům co nabídnout.
Když odmyslím nádhernou krajinu zádumčivých bučin, mírné kopečky i zrcátka odrážejícího se slunce v říčkách či rybnících lákajících k zastavení, máte tu zase množství akcí, na které zveme rodiny s dětmi a všechny příznivce tohoto zajímavého koutu Pardubického kraje.

Ať to jsou udatní šermíři či projížďky na koních na naší největší místní zřícenině Lichnici, sokolníci na zámku v Cholticích, hudebně divadelní festival na mladotickém mlýně, množství diskoték či místních sportovních akcí; přesto však asi největší událostí srpnovou, ale možná i letní na Železných horách zůstává tradiční oslava svátku našich slavných předků Keltů. Lughnasad jako završení sklizně znamenal už od pradávna uctívání Matky Země, oslavu plodů, hojnosti a poděkování za úrodu. Ve své podstatě jsou to keltské dožínky.

Přijměte naše pozvání do Nasavrk ve dnech 2. 8. a 3. 8. a věřte, že neprohloupíte. 7 ročník bude ve znamení „Zkrocení kovu“, nebudou chybět tradiční stánky, přednášky, ukázky keltských řemesel a dovedností, ale i koncert se zajímavou muzikou.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 27.07.2013 v 09:44 hodin
MAS Železnohorský region