Železnohorský region

Babí léto tak, jak má vypadat

15. jubilejní ročník Babího léta na Železných horách se vydařil, tak jak má, i počasí tentokráte bylo pravé "babí". Prodejní výstavu výpěstků a výrobků drobných pěstitelů tak v pátek i v sobotu navštívily v areálu autokempinku Konopáč davy lidí.
Jubilejní ročník byl zahájen v pátek 17. září 2010 ve 14 hod. slavnostním přestřižením pásky, kterou přestřihli starosta města Heřmanův Městec Ing. Aleš Jiroutek, místostarostka města Ing. Zdenka Sedláčková a ředitel autokempinku Bohumil Starý. Po přestřižení pásky předvedly své umění malé mažoretky ze skupiny Rondo.z Ronova. Následně už na všechny čekala celá řada stánků, které nabízely např. zeleninu a ovoce, víno a pravý burčák, medovinu, keramiku, sýry , textil a mnoho dalšího. Návštěvníci také mohli shlédnout ukázky osobních vozidel a zemědělské techniky.
Nikdo se zde nemohl určitě nudit, byl připraven bohatý doprovodný program. Svou dovednost a technické vybavení tu představili při fingovaném zásahu u dopravní nehody heřmanoměstečtí hasiči. Ti také svezli zájemce po vodní hladině na člunu. V kulturní části programu se představily po oba dva dny například děti ze Základní umělecké školy v Heřmanově Městci, zahrála kapela Pernštejnka, vystoupily taneční skupiny STINGS a CLICK a také ještě několikrát vystoupili mažoretky.
Sobotní den se nesl ve znamení Svatby. Pro zpestření Babího léta tak připravily kadeřnice Lenka Nováková a Lenka Krpatová ukázky účesů nevěst a družiček, Sylva Kovářová zase představila modeláž nehtů spojenou s uměním manikúry. K svatebním oslavám patří i květiny: svatební kytice pro nevěstu, květina na klopě ženicha, květy pro rodiče. Kromě těchto květin předvedla také floristka Blanka Machotová i postup při zdobení svatebního auta. Na závěr celého programu došlo ještě na dražbu svatebních kytic. Zlatým hřebem programu byl ale svatební obřad přímo v ohnisku akce, při němž si své společné "ano" řekli novomanželé z blízkého Heřmanova Městce.
V rámci Babího léta proběhla i vernisáž a následná výstava všech soutěžních fotografií z fotosoutěže "Postřehy z Železnohorského regionu". Veřejnost zde mohla nejprve shlédnout všechny fotografie a následně vybrat jednu z 10. fotografií, které byly představeny komisí občanského sdružení Železnohorský region jako nejatraktivnější. Návštěvníci tedy sami rozhodli o konečném celkovém pořadí soutěžních fotografií a zvolili si svého vítěze.
Během sobotního odpoledne proběhlo slosování dvou soutěží. Nejprve byli vylosováni výherci z "Velké razítkové soutěže Železnohorského regionu" a následně byly slosovány vstupenky návštěvníků Babího léta. Všem výhercům všech soutěží gratulujeme, vyhrávají následující vstupenky:
1. cena: Zájezd s CK CAMPTOUR Konopáč do Itálie pro 1 osobu - lístek č. 03337
2. cena: Předplatné na koupaliště Konopáč v sezóně 2011 - lístek č. 03465
3. cena: Vstupenka pro 1 osobu do hudebního divadla Karlín - lístek č. 03411
4. cena: Jízdenka na tobogánu v sezóně 2011 - 100 jízd - lístek č. 03467
5. cena: Jízdenka na tobogánu v sezóně 2011 - 50 jízd - lístek č. 03118
Babí léto na Železných horách bylo ukončeno zábavou "Mega night show", které spolupořádalo rádio Blaník. I při této show mohli návštěvníci soutěžit o řadu zajímavých cen, přičemž nejzajímavější byl zajisté víkendový pobyt v penzionu. Rádio Blaník také provázelo návštěvníky Babího léto oba dva dny, neboť Petra Stárková moderovalo tuto významnou akci.
Velké poděkování patří spolupořadatelům akce:Městu Heřmanův Městec, Mikroregionu Heřmanoměstecko, MAS Železnohorský region, Českému svazu zahrádkářů, včelařů a kynologů v Heřmanově Městci, SDH Heřmanův Městec, pracovníkům Autokempinku Konopáč, Rádiu Blaník, Pardubickému pivovaru Pernštejn, VZP, ale také i všem vystavovatelům a účinkujícím.
Fotky z Babího léta naleznete ve fotogalerii.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 23.09.2010 v 20:59 hodin
MAS Železnohorský region