Železnohorský region

Putování po projektech: Den v Muzeu Berlova vápenka – Třemošnice

Akce se uskuteční ve čtvrtek 25. srpna od 10 do 17 hodin v Muzeu na adrese U Vápenky 495, 538 43 Třemošnice. Je určena pro širokou veřejnost, pro děti i dospělé.
Muzeum se nachází v nově postavené budově, která věrně kopíruje původní objekt, jenž dříve stával v těsné blízkosti vápenky. Rozsáhlé stavební úpravy, kterými muzeum prošlo v minulých letech, byly podpořeny z prostředků EU. Snahou Ministerstva pro místní rozvoj je prezentovat veřejnosti zábavnou formou úspěšné projekty, které byly podpořeny z fondů EU – jako třeba právě Muzeum Berlova vápenka.Co vše bude během dne možné navštívit?

Celým prostorem budou moci návštěvníci projít volně nebo využít možnosti komentované prohlídky s odborným průvodcem. V rámci svého vyprávění nás zavede do historie a dozvíme se, jak vápenka fungovala v dobách dávno minulých. Budeme si moci obtěžkat nástroje, které tu k práci používali dělníci. Prohlédneme si rovněž suroviny, ze kterých se vyrábí cement i vápno a společně také nahlédneme do tajemství jejich přípravy.

Zavítáme i do přilehlého Zemědělského muzea, které svojí expozicí dokreslí dobu, kdy vápenka fungovala.A na jaký doprovodný program se mohou návštěvníci těšit?

Veškerý program v průběhu dne bude zdarma. K dispozici bude virtuální realita nebo výroba vlastního odznáčku. Připraveno bude také kolo štěstí a kdo vyhraje, odnesete si malý dárek.

Pro děti bude připravena dílnička, ve které si budou moci akrylovými barvami namalovat kamínek.

Naši nejmenší také budou moci navštívit různá stanoviště, kde budou plnit lehké úkoly nebo zodpovídat různé otázky, po jejichž splnění budou odměněni drobnými cenami.


Z kapacitních důvodů prosíme o registraci na komentované prohlídky předem.


Akce je zdarma.
Více informací zde
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 12.08.2022 v 08:52 hodin
MAS Železnohorský region