Železnohorský region

Dny Železnohorského regionu 2015

Občanské sdružení Železnohorský region Vás zve od čtvrtka 16. do neděle 19. dubna 2015 na „Dny Železnohorského regionu“. Letos se uskutečnil již VII. ročník této akce, která je zaměřena na podporu a rozvoj „regionální turistiky“, podporu rozvoje a zkvalitnění služeb a drobných podnikatelských aktivit, na posílení regionálního patriotismu občanů a spolupráci se zájmovými kolektivy a místními školami.
„Dny“ budou odstartovány ve čtvrtek, kdy se sejdou pracovníci informačních center Železnohorského a sousedních regionů se zástupci regionálních médií, Destinační společnosti Východní Čechy a představitelů Pardubického kraje. V rámci programu proběhne Slavnostní předávání certifikátu nově certifikovaným regionálním výrobcům ŽELEZNÉ HORY, regionální produkt.

V pátek proběhne „Den otevřených dveří v infocentrech regionu“, kdy pracovníci informačních center (Heřmanův Městec, Nasavrky, Přelouč, Seč, Třemošnice) budou prezentovat novinky, které jsou připravovány na nadcházející turistickou sezónu.

Na sobotu je připraveno „Putování za poznáním regionu“, při kterém se účastníci mohou dostat do míst, kam se jinak dostanou jen s potížemi. V rámci výletu se podíváme na Stezku Rytíře Sekolíka, navštívíme Zemědělské družstvo ve Stolanech, Muzeum zločinu v Ochoze, Vesnické muzeum regionu v Kovářově a Hotel Kraskov, oběd bude připraven v Penzionu Galerka v Ochoze. Zájemci o výlet se musí nahlásit v Kanceláři MAS v Multifunkčním centru Heřmanův Městec nebo telefonicky 725 156 016. Cena zájezdu 50,- Kč.

V neděli budou dny zakončeny „Dny otevřených dveří vybraných památek a podnikatelských areálů“. Při návštěvě těchto míst, v garantovaných časech, bude zajištěn vstup zdarma nebo návštěvníci obdrží zajímavý bonus.

- Den otevřených dveří Synagoga Heřmanův Městec - 10 až 12 a 14 až 16 - vstup do synagogy zdarma
- Lichnice - 9 až 17 - pohled zdarma
- Berlova vápenka - 9 až 17 - pohled zdarma
- Rozhledna Barborka - 13 až 16 - pohled zdarma
- Pivovar p. Kutílka v Žlebských Chvalovicích - 9 až 17 - 1 pivo na ochutnávku zdarma
- Vesnické muzeum regionu Kovářov - 8 až 19 - vstup zdarma
- Expozice Po stopách Keltů - zámek Nasavrky - 13 až 16 - skládačka
- Ekostezka Země rytíře Sekolíka - Horecký Dvůr u Jedousova - 10 až 15 - vstup zdarma
- Penzion Čtyřlístek - Hořelec - 11 až 20 - ochutnávka Železnohorského zelňáku
- Babiččin dvoreček Licibořice - 10 až 16 - vstupné pro děti zdarma
- Muzeu zločinu, hospoda a penzion Galerka - 10 až 18 - vstup zdarma
- Ptačí neděle u rybníka Hluboký - 8:30 až 11 - Vstup zdarma
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 01.04.2015 v 13:30 hodin
MAS Železnohorský region