Železnohorský region

BŘEZEN V ŽELEZNÝCH HORÁCH

Měsíc březen je jarním měsícem, obdobím, kdy končí zima a kdy se snad všichni těšíme na jaro. K jaru se váže období nového života, ale také naděje či šance na nový začátek či změnu v životě.
Význam názvu měsíce března pochází z rašení bříz a začátek březosti. V období kolem 21. března nastává jarní rovnodennost. Slunce při svém zdánlivém ročním pohybu protíná světový rovník – přechází z jižní polokoule na severní. Už podle názvu je zřejmé, že rovnodennost znamená, že den by měl být stejně dlouhý jako noc.
V našem Železnohorském regionu je další měsíc roku, tedy březen, bohatý a pestrý na různé společenské a kulturní akce. Je to období, kdy doznívá plesová a karnevalová sezóna, a tak se na mnoha místech našeho regionu konají plesy, ale také karnevaly. Na programu jsou také pohádky, divadelní představení, koncerty, výstavy, besedy, semináře, tvůrčí dílny. Protože se blíží svátky jara, konají se na mnoha místech velikonoční tvůrčí dílny či workshopy. K jaru se také váže v našem regionu tradiční odemykání řeky Chrudimky (28. 3. 2015 Seč) či se již začíná konat sportovní fotbalové utkání (na stadionu v Třemošnici 28. 3. 2015 ŽSK Třemošnice - SK Holice).
Nabídka akcí je opravdu široká, a tak abychom Vás nezahltili výčtem akcí (které si můžete přečíst z chronologické nabídky akcí na našich webových stránkách Železnohorského regionu v sekci kalendář akcí), dovolte, abychom vybrali průřezově z pohledu regionu nejhlavnější téma, které je představováno akcí, kterou upřesníme níže.
Vítání jara. Vítání jara je zřejmým a nosným tématem měsíce března. Vítání jara proběhne tradičně pravidelným turistickým pochodem, který se uskuteční 21. 3. 2015, tedy na počest prvního jarního dne v Třemošnici. Tento již 21. turistický pochod pořádají skauti, středisko Junák Ronov nad Doubravou. Sraz je 21. 3. 2015 od 10:00 na vlakovém nádraží v Třemošnici. Trasa pochodu je z Třemošnice na Pařížovskou přehradu. Tato přehrada je technickou památkou a je považována za jednu z nejhezčích a nejstarších přehrad (výstavba přehrady v letech 1908 – 1913) na území ČR, leží na řece Doubravě v obci Běstvina, místní část Pařížov.
Přejeme Vám za celý Železnohorský region, abyste první jarní měsíc přivítali dle svého gusta co nejlépe a začali si tak užívat snad více slunce i tepla a těšili se tak na nové jarní zážitky třeba právě prostřednictvím chystaných pestrých akcí v našem Železnohorském regionu.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 02.03.2015 v 08:56 hodin
MAS Železnohorský region