Železnohorský region

Ministr Jurečka po jednání s českými maloobchodníky

Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes jednal se zástupci Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Tématem setkání byla aktuální situace v maloobchodě, dopady novelizované legislativy na činnost drobných podnikatelů a především další možná podpora prodeje domácích kvalitních potravin.
„Přestože jde o maloobchod a drobné podnikání, tak hovoříme o 25 procentním podílu na celkovém prodeji potravin v této zemi. S představiteli Asociace jsem řešil především možnosti, které jako Ministerstvo máme v podpoře prodeje kvalitních českých potravin nebo v lepší informovanosti spotřebitelů, a jsem rád, že naše pohledy na řešení jsou si blízké,“ řekl ministr zemědělství Jurečka.

Na setkání ministr seznámil účastníky s novou legislativou v oblasti prodeje potravin, především s novelou zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která je nejrozsáhlejší změnou od vstupu České republiky do Evropské unie. Upozornil na nově zavedené ohlašovací povinnosti prodejců nebo na způsoby označování potravin, kde je také velké množství změn. Diskutovaným tématem byla definice české potraviny nebo podrobnější informace o probíhající spotřebitelské soutěži „České Vánoce“, do níž se obchodníci mohou zapojit.

Celkem 40 % prodejen v ČR tvoří české obchodní řetězce. AČTO zahrnuje přibližně 7 tisíc prodejen.

Více informací o spotřebitelské soutěži naleznete na webu www.vanocni-soutez.cz


Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace Mze
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 01.12.2014 v 09:03 hodin
MAS Železnohorský region