Železnohorský region

O nejlepší program obnovy vesnice

Takto očekávala skupina studentů FES – potenciální soutěžící druhého (doplňujícího) kola soutěže „O nejlepší program obnovy vesnice" - jeho otevření.
….co vyčíst z jejich tváří? zvídavost? vybídnutí? očekávání?…"musím si ještě honem něco dodělat"? rozpaky?...

o přestřihnutí pomyslné pásky vedoucí Ústavu regionálních a bezpečnostních věd doc. Ing. Ivanou Kraftovou, CSc. se hlavního slova ujala paní Kateřina Korejtková, iniciátorka celé soutěže.

Z jejího výkladu čišely bohaté zkušenosti, duševní souznění s naším regionem, porozumění potřebám a problémů vesnic – a to nejen MAS Železnohorský region. Najdou v sobě takové zaujetí i naši studenti? Přijmou výzvu, aby si dokázali, zda v reálné praxi obstojí? Rozmanitost cíleného výkladu paní Kateřiny Korejtkové doplnil i vykřičníkem nad požadavekem účelnosti Ing. Martin Maštálka, Ph.D., odborný garant akce, a organizačními záležitostmi se zabýval Ing. Zdeněk Matěja.

Tak co? Jde se do toho? Jedinečná příležitost začátku nového programovacího období EU se už nebude opakovat! (tedy aspoň ne v době před rokem 2020) aneb Chyťte příležitosti za pačesy!

Zakončení upoutávkou na další workshop….tam už půjde o diskuzi angažovaných…. Podaří se nám i v této oblasti propojit akademickou a aplikační sféru? Jde o silnou společenskou výzvu….nechme se (příjemně) překvapit! Zveme všechny zájemce k účasti! (21/11/2104 – D FES – 11-14 hod.)
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 31.10.2014 v 08:52 hodin
MAS Železnohorský region