Železnohorský region

Zahrádkářská a chovatelská výstava ve Svinčanech

Pořádání chovatelských a zahrádkářských výstav má ve Svinčanech velkou tradici. Ta letošní, v pořadí 33., se uskuteční 20. - 21. září 2014.
Český svaz chovatelů připravuje okresní soutěžní výstavu drůbeže a králíků s expozicí zvířat mladých chovatelů. Dále výstavu holubů, okrasného ptactva, akvarijních ryb a ukázkové expozice morčat a nutrií. Připraven je také prodej chovných zvířat, snáškových kuřic, chovatelských potřeb a krmiv. K vidění bude ukázka výroby chovatelských zařízení. Po celý průběh výstavy je zajištěno parkoviště, občerstvení a stánkový prodej, včetně prodeje regionálních produktů. Výstava je obohacena o kulturní program, který bude začínat v sobotu odpoledne vystoupením hudební skupiny. K vidění bude také „Králičí hop“. Výstava bude zakončena v neděli odpoledne za zvuku mysliveckých trubačů slavnostním vyhodnocením výstavy s předáním čestných cen a pohárů pro nejlepší vystavovatele a základní organizace.

Český svaz zahrádkářů bude pořádat zahrádkářskou výstavu, která se uskuteční již tradičně v prostorách Zahradnictví Kubelka. Na výstavě bude k vidění expozice ovoce (staré i nové odrůdy), zelenina, květiny, okrasné keře, jehličiny, kaktusy, sukulenty a bonsaje. Dále bude k vidění výstavka stabilních motorů a historických traktorů.
Během výstavy bude zajištěna bezplatná poradenská služba pro zahrádkáře a pěstitele. Během soboty proběhne dvakrát vystoupení mažoretek z Ronova nad Doubravou a v neděli instruktáž o pěstování štíhlých vřeten jabloní. K občerstvení bude zajištěno maso na grilu, točené pivečko, zmrzlina a další. Během celé akce bude probíhat vození dětí na koni.

Těšíme se na Vaší návštěvu.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 15.09.2014 v 08:38 hodin
MAS Železnohorský region