Železnohorský region

Muzeum zločinu „GALÉRKA“ hlásí – OTEVÍRÁME svoji první turistickou sezónu!

Nejmladší muzeum Pardubického kraje sídlí v bývalém zájezdním hostinci v obci Ochoz u Nasavrk, pouhých 500 metrů od silnice I. třídy I/37! Poprvé se otevře návštěvníkům dnem otevřených dveří v sobotu 3. května 2014 od 11.00 hod.
V Ochozi u Nasavrk se sešla vskutku svérázná společnost. V životní velikosti figuríny, každá v dobovém obleku a ve svém reálném prostředí, vytvářejí scény ze života zločinců. Seznamte se. Rytíř Toulovec, Grázl, Babinský, Vidocq, Jánošík, Nikola Šuhaj. Svoji figurínu zde má i nešťastnice z Chrudimi, která na začátku 90. let unesla malého Tadeáška a nebo Kájínek. Satirickým okem pak expozice nahlíží na politiky doby nedávné i současné, ovšem podobnost s reálnými postavami je věcí fantazie návštěvníků.

Autorem scénáře muzea zločinu je podplukovník ve výslužbě a bývalý vrchní komisař kriminální policie JUDr. Ladislav Pavlíček. Proto také v muzeu nalézáme fotogalerii 17 portrétů kriminalistů, kteří se jako „lovci zločinců“ úspěšně zapsali do historie kriminalistiky v Čechách. V muzeu nechybí ani knihovna s detektivními příběhy a promítání filmů, kdy „dobrým“, i těm „zlým“, propůjčili tváře populární domácí a zahraniční herci.

Žánr „Galérky“ – muzea zločinu – „ctí“ i názvy jídel v jídelním lístku. V hospůdce Galérka objevíte i sbírku čepic a uniforem vězeňské služby a policie.

Soukromé muzeum zločinu vzniklo pro radost autorů i zvědavých hostů. V sobotu 3. května 2014 přijďte určitě na Den otevřených dveří. Jednotné vstupné 50,- Kč + 1 osoba zdarma, zvýhodněné dětské menu s malinovkou zdarma, samozřejmě výtečná točená zmrzlina a originální recepty na jídelním lístku – to vše čeká na první hosty.
Ale především otevírá nejmladší muzeum Pardubického kraje, které svojí originalitou nemá obdoby. A v Ochozi u Nasavrk barvitě ožívá dávná dětská hra „na četníky a roubáky“. Neříkejte, že jste ji nikdy nehráli!

Praktické informace pro Váš chytrý telefon: GPS 49°50'49.016"N, 15°49'8.447"E
Telefon: 734 898 609, www.muzeum-galerka.cz
Stálá otevírací doba: úterý až neděle od 10.00 do 18.00 hod.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 30.04.2014 v 08:58 hodin
MAS Železnohorský region