Železnohorský region

Únor v Železných horách

Únor bílý, pole sílí. Zatím to na Železných horách při současných meteorologických podmínkách vypadá, že pole budou beze sněhu. I když tato doba je dobou plesů, na které vás zveme do Žumberku na Obecní, do Lukavice na Hasičský, na Společenský do Horního Bradla nebo na Recesistický do Třemošnice, přesto můžete spolu s námi vyrazit ven do terénu a do víru tradičních maškar, které jsou v našich horách nehorách velmi oblíbené a vyhledávané.
V polovině měsíce vás přivítají medvědi s medvědáři a svatebčané v Horním Bradle, bába s klukem v nůši, šašci ve Žlebských Chvalovicích, vojáci, pastýři a strašidla na Míčově. To bývají většinou klasické figury maškarních průvodů, které procházejí v tomto zimním období našimi vesnicemi. Je to také čas různých dětských karnevalů, což jsou vlastně převzaté tradice maškar do moderní doby. Na jeden z mnoha jste zváni do Nasavrk.
Poklidná zimní doba láká také do tepla přednáškových sálů např. do choltického zámku, do Heřmanova Městce, do Ronova nad Doubravou nebo třeba na Dny otevřených dveří do včelařského učiliště v Nasavrkách.
Disco club v Cholticích má pro zájemce připravenou „bombu“- soutěž ve zpěvu: Zámek hledá Star, kde se můžete stát alespoň na chvíli hvězdami hudební scény. Místní restaurace chystá pro zamilované Valentýnský týden s menu z regionálních surovin.
Stále je také možné v zimním období navštívit mnohé naše pracovité regionální producenty, kteří své produkty nabízí ze svých firem, ať mluvíme o sýrech z Lipiny, mléku ze Stolan či uzeninách „od Francouze“. Podrobné informace o výrobcích získáte v našich informačních centrech nebo si pro ně přímo zajeďte.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
MAS Železnohorský region