Železnohorský region

LISTOPAD V ŽELEZNÝCH HORÁCH

Červenožluté lupeny mohutných javorů a oranžové penízky sypající se z lichnických bučin lákají za slunečných dnů k procházkám. I když se nám kulturní, technické a stavební památky již pro veřejnost uzavřely, stále je v Železných horách mnoho míst, kam můžeme na svých výletech zavítat. Prohlédnout si volně přístupnou svojšickou tvrz, arboretum v heřmanoměsteckém parku nebo sečskou přehradu z ochozu ohebské zříceniny stojí za trochu tělesné námahy.
Toto období patří každoročně k návštěvám tanečních kurzů ve všech větších obcích, dýňování nebo bleších trhů. Dušičkový čas s blikavými světýlky svíček nám připomene památku našich blízkých, kteří již nemohou být s námi. Začátek měsíce, konkrétně 2. 11. je datem pro oslavu keltského Nového roku, který oslaví lampionovým průvodem a tradičním obřadem sdružení Boii s každým, kdo navštíví město Keltů Nasavrky.
První víkend vás lákáme na voňavé pečené speciality – Martinskou husičku do restaurace Zámek v Cholticích. Pochoutky si můžete dopřávat i s pohledem do podzimem obarvené zámecké obory. Při slunečném počasí si tak můžete zpříjemnit i jinak pochmurné listopadové dny.
Na přelomu měsíce vás pozve SOUV-VVC Nasavrky na jubilejní 20. ročník vánoční výstavy Medové Vánoce do svých prostor na prohlídku vánočních aranžmá, staročeských medových vánoc, k nákupu medu, svíček nebo medoviny. Touto výstavou se přeneseme do posledního měsíce tohoto roku, slavnostního, plného vůně vanilky, jedlového chvojí a odlesku rozsvícených vánočních stromečků.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
MAS Železnohorský region