Železnohorský region

Pochlubte se webem obce či města

Pardubický kraj vyhlašuje 15. ročník krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí. Soutěž, kterou organizuje Sdružení Zlatý erb, podporuje rozvoj informačních služeb.
„V dnešní době jsou webové stránky měst a obcí většinou prvním zdrojem informací a na jejich vizuální podobě, srozumitelnosti a zajímavosti hodně záleží. A zejména na řadě menších míst už dobře vědí, že mohou být také důležitým tvůrcem pospolitosti obce. To samozřejmě ale předpokládá určitou technickou a systémovou úroveň při jejich tvorbě,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který krajské kolo v Pardubickém kraji zaštítil.

Obce a města se do soutěže budou moci přihlašovat od 3. ledna 2013 prostřednictvím stránek http://zlatyerb.obce.cz, uzávěrka je ve čtvrtek 31. ledna 2013 v 16 hodin. Krajská kola začínají 4. února 2013 a uzávěrka příjmu hlasů pro krajské ceny veřejnosti je v pondělí 25. února 2013 v 16 hodin. Hlasy veřejnosti do celostátního kola pak můžete posílat od 4. do 28. března 2013 do 16 hodin. To vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě 8. dubna 2013 v Hradci Králové.

Soutěž získala v letošním roce nového partnera, a to sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, který zaštítí dvě nová kritéria soutěže. Menšími úpravami také projdou hodnotící metodiky, podle kterých pracují jak krajské, tak i celostátní porota. „Na nejvyšších příčkách začíná být příliš těsno, potřebujeme proto ty nejlepší od sebe lépe rozlišit. Je také důležité zohlednit technologické trendy,“ uvedl předseda celostátní poroty Tomáš Holenda.

Udělovat se bude také cena veřejnosti, o které rozhodnou uživatelé webových stránek.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 14.01.2013 v 09:14 hodin
MAS Železnohorský region