Železnohorský region

Značka "ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®" na startu

Železnohorský region se plnohodnotně zapojil mezi ostatní partnery systému regionálního značení v rámci Asociace regionálních značek. Jednotná identita regionu, místních producentů a výrobců, zvýšení odbytu jejich produkce, zajištění ekonomické stability v oblasti cestovního ruchu a regionálního rozvoje - to je dlouhodobý cíl občanského sdružení Železnohorský region, který začíná být naplňován za finanční podpory Pardubického kraje.
V úterý 21.2.2012 zasedla v Heřmanově Městci poprvé certifikační komise regionálního značení "ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®". Po celodenní práci, kdy jednotliví výrobci představovali své výrobky a 9-ti členná certifikační komise s rozvahou hodnotila, bylo celkem certifikováno 21 výrobků a produktů z regionu. Mezi výrobky najdeme např.: med, medovinu, kvasnicové pivo, výrobky z proutí, keramické hlíny, malované kresby, vyřezávané předměty, kovářské výrobky a mnoho dalších. Nejvýše bylo hodnoceno Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. v Nasavrkách nejen za svůj med, ale především za unikátnost výchovy včelařů (jediné vzdělávací včelařské centrum v ČR), a tím zajištění přirozené reprodukce přírody a krajiny.
Slavnostní předání certifikátů proběhne v rámci každoročních Dnů Železnohorského regionu - 19. 4. 2012 v Mladotickém mlýně. Dovolte nám pozvat i Vás na Dny Železnohorského regionu, které budou probíhat od 19. do 22. 4. 2012, a to s následujícím programem:
Čtvrtek 19.4.: Prezentace novinek pro profesionály v CR - akce pro pozvané odborníky. V rámci tohoto dne budou také slavnostně předány certifikáty k regionálním produktům "ŽELEZNÉ HORY - regionální produkt"
Pátek 20.4.: Den otevřených dveří ve všech infocentrech regionu (Heřmanův Městec, Nasavrky, Seč, Třemošnice a Přelouč) s prezentacemi novinek v CR - akce pro veřejnost a školy.
Sobota 21.4.: Putování za poznáním regionu - autobusové putování po zajímavostech a lokalitách regionu (navštívíme např. pivovar v Žlebských Chvalovicích, Zemědělský areál v Horním Bradle a mnoho dalších zajímavých míst) - akce pro veřejnost. Místa v autobusu je nutno si rezervovat v TIC Heřmanův Městec nebo e-mailem: infocentrum@mesto-hm.cz
Neděle 22.4.: Dny otevřených dveří památek, zajímavostí a podnikatelských areálů - akce pro veřejnost.
Přesný program a informace o Dnech Železnohorského regionu naleznete na www.maszr.oblast.cz a www.zeleznehory-hm.cz.
Další zasedání certifikační komise proběhne v říjnu letošního roku. Zájemci, kteří by měli zájem nechat si certifikovat své produkty, obdrží veškeré informace v centrále Železnohorského regionu - v informačním centru Heřmanův Městec nebo se mohou informovat na tel: 607 68 24 33.

Fotografie ze zasedání naleznete v sekci ftogalerie.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 23.02.2012 v 10:19 hodin
MAS Železnohorský region