Železnohorský region

Dny Železnohorského regionu

Občanské sdružení Železnohorský region Vás zve od čtvrtka 14. do neděle 17. dubna 2011 na "Dny Železnohorského regionu". Letos se uskutečnil již III. ročník této akce, která je zaměřena na podporu a rozvoj "regionální turistiky", podporu rozvoje a zkvalitnění služeb a drobných podnikatelských aktivit, na posílení regionálního patriotismu občanů a spolupráci se zájmovými kolektivy a místními školami.
"Dny" budou odstartovány ve čtvrtek, kdy se sejdou pracovníci informačních center Železnohorského a sousedních regionů se zástupci regionálních médií, Destinační společnosti Východní Čechy a představitelů Pardubického kraje. Na setkání proběhne prezentace novinek a projektů Železnohorského regionu.

V pátek proběhne "Den otevřených dveří v infocentrech regionu", kdy pracovníci informačních center prezentují jednotlivé akce, turistické produkty a balíčky veřejnosti a školním kolektivům.

V sobotu se uskuteční již 6. ročník "Putování za poznáním regionu", při kterém se účastníci mohou dostat do míst, kam se jinak dostanou jen s potížemi. Putování bude zahájeno na náměstí Míru v Heřmanově Městci v 8:00 hod., následně povede přes tvrz ve Svojšicích, zámek v Cholticích, Berlovu vápenku v Závratci, Naučnou stezku Vápenka na Polánce a zpět do Heřmanově Městce. K vidění bude krom těchto míst i mnoho jiných zajímavých míst. Zájemci o putování, ať se přihlásí v Informačním centru Heřmanův Městec nebo přes e-mail: infocentrum@mesto-hm.cz.

Dny budou zakončeny v neděli "Dny otevřených dveří vybraných památek a podnikatelských areálů". Při návštěvě těchto míst, v garantovaných časech, bude zajištěn vstup zdarma nebo návštěvníci obdrží zajímavý bonus.
Veškeré informace o Dnech Železnohorského regionu a program jednotlivých dnů dostanete v informačních centrech regionu (TIC Heřmanoměstecko, TIC Nasavrky, TIC Přelouč, TIC Seč, TIC Třemošnice) nebo na www.zeleznehory-hm.cz a www.maszr.oblast.cz. Zde také získáte veškeré informace o nových turistických produktech a probíhajících soutěžích v regionu.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 18.03.2011 v 14:01 hodin
MAS Železnohorský region