Železnohorský region

IX. Setkání pěveckých sborů

Pěvecký sbor Vlastislav připravuje spolu s Městem Heřmanův Městec a za podpory Pardubického kraje již IX. SETKÁNÍ PĚVECKÝCH SBORŮ. Setkání se uskuteční v sobotu 23. května 2009 a bude věnováno dvěma významným českým hudebním skladatelům Bohuslavu Martinů a Petru Ebenovi.
Letos uplyne 50 let od smrti Poličského rodáka B. Martinů a nedávno zesnulý Petr Eben by se dožil 80 let. Pozvání přijaly jak sbory znedaleka (např. "Slavoj" Chrudim, "Otakar" Vysoké Mýto), tak i z jiných regionů republiky ("Jizeran" Semily, "Záboj" Pelhřimov či "Kácov" Nové Město nad Metují). Zvláštním hostem našeho setkání bude sbor "Ondráš" z Nového Jičína. V rámci setkání vystoupí včetně domácích zpěváků devět sborů. Setkání svým rozsahem i navštíveností patří k největším kulturním akcím regionu.
Dopoledne zahájí setkání dva samostatné koncerty v historických prostorách kostela sv. Bartoloměje a Synagogy v Heřmanově Městci. Tyto dva koncerty proběhnou souběžně od 10.00 hod.. V obou prostorách vystoupí se samostatným programem vždy čtyři zúčastněné sbory.V 15.00 bude zahájeno samotné setkání pěveckých sborů v prostorách nádvoří heřmanoměsteckého zámku (v případě nepříznivého počasí v místní sokolovně).
Věříme, že setkání a nabízený program neunikne pozornosti občanů nejen Heřmanova Městce ale i širokého okolí, a ti si nenechají si ujít jedinečnou možnost poslechu sborové tvorby. Těšíme se na setkání jak na dopoledních koncertech tak na odpolední přehlídce. Přijměte naše srdečné pozvání.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 04.05.2009 v 10:15 hodin
MAS Železnohorský region