Železnohorský region

Nové infocentrum v Přelouči v Hotelu Bujnoch zahájí činnost od 1.1.2009!

Bude poskytovat služby pro město Přelouč, mikroregion Podhůří Železných hor a Železnohorský region - přijďte jej navštívit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Železnohorský region bude mít nového provozovatele informačního centra v Přelouči
4.12.2008


T I S K O V Á Z P R Á V A


V rámci rozšíření nabídky a zkvalitnění služeb v oblasti cestovního ruchu občanské sdružení Železnohorský region (dále jen ŽR) zdárně zakončilo jednání o novém provozovateli informačního centra v Přelouči. Ve vstupních prostorách Hotelu Bujnoch bude od 1.1.2009 zahájen 24 hodinový provoz informačního centra s novými službami.

Dne 4.12.2008 se sešli v prostorách připravovaného informačního centra v Hotelu Bujnoch noví provozovatelé informačního centra (Tomáš Bujnoch, ředitel Hotelu Bujnoch v Přelouči, Pavla Pulkrábková, vedoucí informačního centra), Alena Horáková, ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy, Irena Burešová, starostka města Přelouč, zástupci Železnohorského regionu (Bohumil Starý, předseda ŽR a provozovatel infocentra Heřmanoměstecko, Kateřina Korejtková, manažerka ŽR, Martin Písař, pracovník centrály ŽR a pracovník infocentra Heřmanoměstecko) a Luděk Šorm, odborník na cestovní ruch a dlouholetý provozovatel informačního centra, toho času Infocentra Děda Vševěda v Perníkové chaloupce v Rábech.

Vzhledem k tomu, že stávající provozovatel informačního centra v Přelouči ukončil v průběhu roku 2008 svoji činnost, město Přelouč za spolupráce Železnohorského regionu, jehož je členem, přistoupilo v jednání s novým provozovatel informačního centra, který by plně zajistil služby v oblasti informování občanů a turistů nejen o aktuálním dění ve městě a regionu.

Volba nového provozovatele se ukazuje jako prospěšná, vzhledem k možnosti poskytovat turistické služby 24 hodin denně, každý den v týdnu.

Na posledním pracovním jednání před zahájením provozu informačního centra od 1.1.2009 byly dolaďovány poslední provozní záležitosti týkající se informačního naváděcího systému po městě k infocentru, skladba poskytovaných služeb pro návštěvníky, začlenění infocentra Přelouč do spolupráce ostatních infocenter Železnohorského regionu a v neposlední řadě i harmonogramu certifikace služeb infocentra v rámci Pardubického kraje, jenž právě koordinuje Destinační společnost Východní Čechy.

Infocentrum v Přelouči bude poskytovat turistické informace o městě Přelouč, které podpořilo provozovatele účelovou dotací, o obcích mikroregionu Podhůří Železných hor a o širokém spektru dění na území Železnohorského regionu.
Dále se zapojí do připravovaných projektů na území regionu, např. do Velké sběratelské razítkové soutěže ŽR, která bude zahájena pro turistickou sezónu 2009 a do systému vydávání Vandrovních knížek Perníkového hejtmanství, autora Luďka Šorma, jejichž start právě finišuje.

Kateřina Korejtková, manažerka MAS ŽR
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 08.12.2008 v 10:21 hodin
MAS Železnohorský region