Železnohorský region

Mýdlárna Š.Iva – Roman Šukal, Přírodní rostlinná mýdla [ Regionální výrobce nebo produkt ]

Mýdlárna Š.Iva – Roman Šukal, Přírodní rostlinná mýdla

S výrobou mýdla začali manželé Šukalovi v domě u rodičů ve Slatiňanech oficiálně v roce 2014. Před tím hledala Iva s kamarádkou možnou alternativu k mytí a starosti o dětskou pokožku. Celý rok trvalo vyřídit příslušná povolení a schválení výroby 10 mýdel. V mýdlárně pracují sami, občas s balením vypomohou členové rodiny.

Mýdla i šampony vyrábějí metodou za studena z olejů potravinářské a kosmetické kvality. Obsahují pouze rostlinné oleje, másla, esenciální oleje, sušené drcené byliny a 100% esenciální oleje vysoké kvality jako je např. levandule, pomeranč, citron, máta, skořice, ylangylang. Palmový olej používají certifikovaný v bio kvalitě, do šamponů přidávají kvalitní jojobový olej. Nepoužívají kosmetická a potravinářská barviva, vůně, ani minerální pigmenty.

Největší poptávku mají po tuhých šamponech, které pěkně pění a můžete je použít na celé tělo včetně vlasů. Tato receptura se vyloženě povedla. Nejvíce si cení pracího mýdla pro ruční praní i praní v pračce. Neobsahuje žádné fosfáty.

Výrobky z mýdlárny poznáte podle originální krabičky s kresbou na vrchu a také podle ražby spirály napodobující růst květiny v přírodě. Inspirovali se u starých mydlářů, kteří dříve ražbou svá mýdla také označovali.

Certifikát ŽELEZNÉ HORY regionální produkt používají producenti na přírodní mýdla od roku 2014.

Mezi zákazníky mají hodně alergiků hledajících kosmetiku, která jim nebude škodit a bude šetrná i k přírodě. Další skupinou jsou ti, kteří si rádi koupí řemeslný produkt. Produkty můžete zakoupit přímo u producentů doma, na trzích v regionu nebo si je objednat pomocí e-shopu.

Kontakt

Mýdlárna Š.Iva
T. G. Masaryka 131, 538 21 Slatiňany
tel.: 608 725 368
info@mydlarnasiva.cz
http://www.mydlarnasiva.cz

Roman Šukal
telefon: 608725368
info@mydlarnasiva.cz

finstagram1-12EmailTelefonEshopTrhyProdej ze dvora
Mýdlárna Š.Iva – Roman Šukal, Přírodní rostlinná mýdla

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km

AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 18.10.2022 v 14:35 hodin
MAS Železnohorský region