Železnohorský region

KVĚTEN v Železnohorském regionu

Májový měsíc si pro nás přichystal zajímavý program. Z květnového programu - z kalendáře, který je zveřejněn na webových stránkáchv horní liště "kalendář akcí", vybíráme pro vás dvě akce, které jsou na první pohled protichůdné a spolu nesouvisející.
Na pohled druhý si již v této májové pozvánce najdete spojitost či podobnost. Jedná se o pozvání v duchu hesla „ve zdravém těle zdravý duch“ a také v duchu hesla „uspokojení našich kulturních potřeb spokojenost přináší“. Aneb zdravé tělo se zdravým duchem potřebuje také kulturní nasycení. Nebudeme vás již déle „napínat“. Dovolte nám pozvat vás nebo spíše vaše ratolesti, které budete doprovázet, či zkrátka naše malé/mladé nástupce na akci Dětské sbory zpívají s choltickým vodníkem na zámku a na Malou cenu Nasavrk.
Dětské sbory zpívají s choltickým vodníkem
na zámkuKde zklidníte mysl, duši i tělo? A kde se příjemně naladíte zpěvem dětských sborů? Přeci v Cholticích na zámku v sobotu 7. května 2016 od 13:00 na 5. ročníku festivalu Dětské sbory zpívají s choltickým vodníkem 2016, který pořádá městys Choltice. Přijeďte se podívat do krásného prostředí areálu zámku, nechte se také „kochat“ nádherným prostředím zámecké kaple,
kde budete obdivovat pěvecké umění dětí.


V areálu choltického zámku bude tradiční program: festivalové koncerty v kapli sv. Romedia, galakoncert s provedením společné skladby a zpívání na nádvoří zámku. Součástí akce je doprovodný program: nácvik společné skladby, společenské setkání sbormistrů se starostou městyse v nově zrekonstruované salla terreně zámku, zdarma - návštěva Světa vodníků a Světa loutek černého divadla a další doprovodný program pro děti – střelba lukem v dobové lukostřelníci.

Malá cena Nasavrk

Po uměleckém naladění, plni sil a energie na duši i těle přesvědčte hned druhý den své děti, vnuky, či děti svých kamarádů a známých, aby se zúčastnily či se inspirovaly na příští ročníky běžeckých závodů – tradičního přespolního běhu pro děti a mládež. A kdy se tato tradiční akce - již 41. ROČNÍK MALÉ CENY NASAVRK - podporovaná Pardubickým krajem, Lesy ČR a městem Nasavrky koná? V neděli 8. 5. 2016 od 10:00. Místo konání? Jak název závodu napovídá – ukuteční se ve městě keltů, medu a jedlých kaštanů - v přírodní památce Kaštanka Nasavrky. Hlavním pořadatelem je T. J. Sokol Nasavrky, který vyzývá všechny mladé běžce, aby se závodů zúčastnili. Prezence od 8:15 na Kaštance, start v 10.00. Vzhledem k letité tradici jsou závody navštěvovány ze širokého okolí a mladí běžci neváhají přijet z daleka. Tak příjemný májový měsíc, ať již strávený na sportovní akci či na uměleckém zážitku nebo nejlépe na obojím. K tomu všemu si přejme sluníčko venku, ale i uvnitř v každém z nás.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 25.04.2016 v 16:19 hodin
MAS Železnohorský region