Region of Iron Mountains

Choltický deštník na Choltickém zámku

Skupina choltických dobrovolníků ve spolupráci s Centrem Paraple a pod záštitou městyse Choltice pořádá 6.září 2014 druhý ročník benefičního festivalu Choltický deštník. Smyslem této akce, která se koná v areálu Choltického zámku, je představit řemeslníky a umělce ze Železných hor a jejich tvorbu. Pro návštěvníky je připraveno pestré kulturní odpoledne.
Na pódiu opět vystoupí hudební a taneční regionální skupiny jako například choltičtí mladí zpěváci, písničkář Tonda Hrdý, pardubická taneční skupina Ryengle nebo minulý rok velmi úspěšná hudební skupina Volná formace náhodných známých, která svou tvorbou vzpomíná na Zuzanu Navarovou a skupinu Nerez. Jako přespolní hosté vystoupí cimbálová skupina Rochus a taneční soubor Valášek z moravských Zlatých Hor a mistr světa ve footbagu Honza Weber, který se svým kamarádem Jakubem Koštělem brilantně ovládajícím létající talíř předvedou na pódiu i mimo něj svoje umění. Ti, kteří se těší na divadlo, také nepřijdou zkrátka. Choltičtí ochotníci společně s dětským sborem a hudebním doprovodem vystoupí s operetkou pánů Svěráka a Uhlíře Červená Karkulka. Vyvrcholením hlavního programu bude vystoupení smyčcového kvarteta Corvus Quartet, složeného z bývalých členů pardubické filharmonie. Tito vynikající muzikanti zahrají originálně zpracované skladby skupin Beatles, Queen, Deep Purple, Erica Claptona, Johna Lennona a dalších.
Stejně jako v minulém roce ani letos nechybí doprovodný program pro všechny generace. Pro děti, které mají do 5 let vstup zdarma, je opět připravený Deštníček zahrnující celou řadu soutěží, her a tvůrčích programů. V okolí zámku si budou moci návštěvníci vyzkoušet sportovní lukostřelbu, jízdu na koních či severskou hru Kubb. Z řemesel bude k vidění výroba šperků, drátkování nebo výroba předmětů z proutí. Uvnitř zámku budou připraveny výstavy fotografií z cest po Nepálu a Africe. Návštěvníci budou moci také prohlédnout expozici Choltického zámku za zvýhodněné vstupné nebo si vyslechnout esoterickou přednášku. Svůj hlad a žízeň návštěvníci utiší v Zámecké restauraci nebo u stánků s občerstvením či venkovních barů.
Detailní program s představením účinkujících bude k nalezení již brzy na vylepených plakátech, v informačních brožurách nebo na webových stránkách festivalu www.choltickydestnik.cz
Přijďte si tedy vše vychutnat 6.9 od 13:00 do areálu Choltického zámku. Díky podpoře sponzorů budeme moci celý výtěžek ze vstupného, které činí 60 Kč, opět v celé výši věnovat na činnost Centra Paraple o.p.s., které pomáhá lidem postiženým poškozením míchy s jejich návratem do běžného života. Jsme velmi zvědaví, zda letošní podpora bude vyšší než v minulém roce, kdy se festivalu podařilo přispět částkou 34 000 Kč. Jste srdečně zváni!
Jan Čermák, Hana Kubelková, Lenka Brožková
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 07.08.2014 v 10:27 hodin
LAG (Local Action Group) Region of Iron Mountains