Železnohorský region

Tradice Železnohorského regionu

Dovolujeme si Vás pozvat na VII. ročník Tradic železnohorského regionu, které se uskuteční 22.6.2013 od 16:00 hodin v Areálu rozhledny Barborka v Horních Raškovicích.
Program: 16.00 hod. zahájení Tradic ŽR
trubači ZUŠ Přelouč, pěvecký sbor Roštťák, Ohniváček, Poškoláci, představení a ukázky řemesel s možností vyzkoušení si zpracování tradičních materiálů za vedení odborníků formou rukodělných dílen (pedig, keramika, kov, dřevo, šperky, paličkování), ukázka řezby z lipového dřeva, ukázka řezání motorovou pilou, vystoupení tanečního oboru ZUŠ Přelouč, Skupina historických pokusů a omylů FEXT - lukostřelba, šermířské vystoupení, hod sekerou, zapálení Svatojánského ohně, vystoupení kapely Tři fotři, ohňostroj,

Hlavní účinkující:
ZUŠ Přelouč, Ing. Eva Mašínová - keramička, Lukáš Kučera - kovář, Iveta Horynová - pedig,
Mgr. Petra Podvolecká - výroba šperků, Olga Široká - vyřezávání z lipového dřeva,
Václav Vondra - dřevořezbář motorovou pilou, Skupina historických pokusů a omylů FEXT,
kapela Tři fotři

Doprovodný program:
jízda na koních, prodej certifikovaných regionálních produktů z Železných hor,
procházka po naučné a FIT stezce, prohlídka přírodní výstavní expozice
s kamennými a dřevěnými plastikami

Místo konání: areál rozhledny Barborka
Máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si s dětmi v rámci mimoškolní výuky tradiční postupy při opracování výrobků z tradičních materiálů. Akce bude doplněna výkladem a návštěvou tradičních místních lomů na kámen (Naučná stezka Raškovickými lomy) a prohlídkou místních rozsáhlých sadů pěstujících tradiční místní odrůdy ovoce.
Návštěvu nutno předem dohodnout u pořadatele
(OU Svinčany).

Tip: exkurzi lze spojit s prohlídkou obce a přilehlého okolí (areál rozhledny Barborka, výstup na rozhlednu, opékání uzeniny v areálu, procházka po NS Raškovické lomy, využití nové „FIT“ stezky, návštěva nedaleké Choltické obory a Vlastivědného muzea na zámku v Cholticích, návštěva synagogy a Gallery Cyrany v Heřmanově Městci, naučné vlastivědné a geologické stezky v okolí Heřmanova Městce – začátek v Autokempinku Konopáč….).
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 10.06.2013 v 11:38 hodin
MAS Železnohorský region