Železnohorský region

Zámecké slavnosti v Cholticích

Městys Choltice, zámek Choltice, zámecká restaurace a Knihovna městyse Choltice Vás všechny zvou na Zámecké slavnosti, které se uskuteční 28. září 2011 od 9 - 17 hodin.
Zámecká restaurace pro návštěvníky připravila staročeskou zabijačku a zámecké koláčky. Ti, kteří ještě staročeskou zabijačku neviděli, budou mít možnost zjistit, jak se zabijačkové pochoutky vyrábí a pochutnat si na nich spolu s ostatními návštěvníky.
Na zámeckém nádvoří se bude prodávat medovina, oříšky, cukrovinky, ovčí a kozí sýry, moravská sudová vína a jiné pochoutky. Své umění zde předvede kovář, razič mincí a skupina historického šermu.
Pro děti je připraveno loutkové divadlo, různé soutěže, malování na obličej a pasování na rytíře.
Pro ty, kteří mají zájem o historii Choltic a zajímají je slavní choltičtí rodáci, budou mít možnost v arkádách zámku shlédnout výstavu, připravenou k výročím těchto slavných osobností : Bohdana Jelínka, Josefa Zemana, Josefa Schussera, Jiřího Sahuly a Vincence Daňka. Mnohým z Vás některá z těchto jmen mnoho neřeknou, ale právě tato výstava se Vám bude snažit přiblížit práci a životní osudy těchto nejen pro Choltice významných osobností.
Výstavu doplní obrázky z Choltic a okolí od paní Miroslavy Procházkové, které si budete moci koupit.
Po celý den pro Vás bude otevřena expozice regionálního muzea a muzea vodníků a černého divadla.
Všechny Vás na co nejsrdečněji na tuto akci zveme.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 17.08.2011 v 11:26 hodin
MAS Železnohorský region