Železnohorský region

Tradice Železnohorského regionu

Tímto bych chtěl všechny pozvat 19.6.2010 do Areálu rozhledny Barborka v Horních Raškovicích u Svinčan, kde se uskuteční již IV. ročník akce "Tradice Železnohorského regionu".
Název a náplň akce má několikerý význam. Jeden má za cíl přilákat složky obyvatel nejen Železnohorského regionu k obnově starých řemesel a tradic na venkově, navázat na přerušený vývoj vztahu k tradici a řemeslu, rozvíjet náplň volnočasových aktivit mládeže a akci pořádat v tradičním duchu starých zvyků, také si klade za cíl být první v dlouhé řadě těchto tradičních akcí a tím podpořit vznik obdobných.
Program bude zahájen v 16:00 hod. představením všech účinkujících a prací ve vztahu k tradici, společně s ukázkami práce. Každý příchozí zde bude mít možnost vyzkoušet si zpracování tradičních materiálů, za vedení odborníků, formou výtvarných a rukodělných dílen (výrobky z kamene, dřeva, kovu, keramiku, pedigu, aj.). Odpoledne Vám zde zpříjemní taneční vystoupení folklorního souboru Radost a dalších hudebních těles, vystoupení zájmových skupin - historický šerm, svatojánské ohně. Každý návštěvník bude moci ochutnat tradiční krajové speciality, navštívit rozhlednu Barborka, prohlédnout si přírodní výstavní expozici nebo si projít Naučnou stezku Raškovickými lomy. Připraven je také tradiční jarmark, jízda na koních a mnoho soutěží.
"Tradiční řemesla pro děti" v Areálu rozhledny Barborka - V týdnu od 14. do 18. června 2010 máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si s dětmi tradiční postupy při opracování výrobků z tradičních materiálů. Akce bude doplněna výkladem a návštěvou místních lomů na kámen a prohlídkou místních rozsáhlých sadů pěstujících tradiční místní odrůdy ovoce. - Návštěvu je nutno předem dohodnout u pořadatelů (OU Svinčany - 466 972 389).
Podrobné informace o konaných akcích dostanete v Informačním centru Heřmanův Městec.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 09.06.2010 v 12:43 hodin
MAS Železnohorský region