Železnohorský region

Železnohorský region se zúčastnil mezinárodní soutěže EDEN organizovanou agenturou CzechTourism

Dne 26.5.2009 se zástupci Železnohorského regionu zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěže EDEN (European Destinations of ExcelleNce 2009)v Brně.
V letošním roce byla soutěž vyhlášena pro utvářející se a "mladé" regiony alespoň částečně na území CHKO či jiných významných krajinných celků a s představiteli přírodních celků spolupracující.
Letošního národního kola soutěže se zúčastnilo 21 regionů ze všech koutů České republiky.

Veškeré materiály, vč. podrobného popisu projektu pod názvem "Tématické ckylookruhy krajm Železných hor" a Marketingové studie cestovního ruchu byly zpracovány za intenzivní pomoci představitelů CHKO Železné hory.

V letošním roce se sice oceněným regionem stalo České Švýcarsko (tomuto dlouho pracujícímu regionu jsme bohužel nebyli konkurencí), ale hodnotiteli jsme byli hodnoceni na velmi vysoké úrovni.

Toto je pro nás motivací pro další rozvoj cestovního ruchu a marketingu aktivit tvořících se v tomto území.

Na rok 2010 bude vyhlášeno téma "voda" pro něž máme značné předpoklady.
Pro přípravu zpracování projektu bude co nejdříve sestavena pracovní skupina.Výsledek soutěže potvrdil rozvojový potenciál Železnohorského regionu a posunul ŽR mezi samostatné a životaschopné perspektivní regiony v oblasti cestovního ruchu, o kterých "se ví".
ŽR se pokusí zapojit do dalších samostatných aktivit agentury CzechTourism a projektů cestovního ruchu v rámci programů Ministerstva místního rozvoje a České centrály cestovního ruchu.


Všem zúčastněným na projektu velice děkuji.


Kateřina Korejtková, manažerka
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 01.06.2009 v 06:33 hodin
MAS Železnohorský region